Гіпсокартон від Кнауф, розміри листів і технологія монтажу.

Компанія «Knauf» — це старий і надійний бренд, який завоював свою популярність на виробництві будівельних матеріалів з гіпсу. Їх знаменитий гіпсокартон став втіленням новаторства в будівельних технологіях. Саме з його допомогою будівельники під багатьох випадках перестали використовувати мокрі вирівнюючі технології, пов’язані з нанесенням штукатурних і шпаклювальних розчинів. Але найцікавіше, що гіпсокартон Кнауф – це не просто вирівнюючий матеріал. З його допомогою можна споруджувати дуже цікаві конструкції:

  • Підвісні стелі різних рівнів.
  • Перегородки.
  • Ніші й шафи.                     

   

Але, як виявляється, Кнауф-гіпсокартон – це не однорідна модельна лінійка. Тут велика різноманітність різних матеріалів, маються на увазі саме гіпсокартонні листи. Щоб у всьому цьому розібратися, необхідно розглянути кожну модель окремо. 

Лист ДСП-А

Це класичний лист ГКЛ від Кнауф, що складається з двох картонних листів, між якими укладений гіпсовий шар з армуючими добавками. В цьому матеріалі використовується гіпс Г-4. Зверніть увагу на краю панелі. Вони зафальцованы лицьовим картоном. При цьому сама кромка являє собою напівкруглий край, який чисто технологічно забезпечує найкращий стик в плані його надійності після заповнення шпаклевочным розчином. Виробництва цієї марки засновано на вимогах Дсту 32614-2012.

Що стосується картонної оболонки, то вона скріплюється з гіпсом за допомогою спеціальних клейових складів. Картон спокійно витримує вологісні навантаження, якщо лист обробити штукатуркою, шпаклівкою або кахлем.

Лист ДСП-Н2 (вологостійкий)

Спеціально був винайдений для робіт в приміщеннях з підвищеною вологістю. По суті, це все той же матеріал, що і попередня модель, просто в гіпсове наповнення додаються спеціальні добавки, з допомогою яких знижується коефіцієнт водопоглинання.

Відмітна особливість листів – це їх колір. Він зеленуватий, так що відрізнити від стандартного сірого матеріалу буде нескладно. Написи наносяться синім кольором.

Направляючий ПН

Цей профіль має П-подібну форму, він найчастіше використовується в якості направляючого елемента для стійкового або стельового елемента. 

Стієчний ПС

Це З-образний елемент, який використовується для споруди перегородок з гіпсокартону Knauf, облицювання стін, а також різних конструкцій. Використовується як вертикальна стійка.

Направляючий ПН (стельовий)

Це П-образний елемент, який використовується для спорудження підвісних конструкцій. Найчастіше його використовують в парі з ПП. І якщо останній застосовується для обробки стін або для спорудження будь-яких конструкцій із ГКЛ, то застосовують саме цей профіль ПН. У них повна сумісність за розмірами.

Етапи установки гіпсокартону
Вище вже говорилося про те, що як і у всіх виробників, так і у Кнауф технологія монтажу гіпсокартону ділиться на два способу.

З допомогою клею

Все буде залежати від того, який перепад оброблюваної площини. Якщо цей показник варіюється в межах 2-5 мм, то самі листи ГКЛ прямо наклеюються на поверхню. Для цього використовується клейовий склад Перфликс. Його просто невеликими гірками наносять на задню поверхню панелі по всьому периметру і посередині вздовж аркуша через кожні 30-50 див.

Після чого лист прикладають до стіни і притискають руками. Кілька хвилин його можна переміщати, щоб вирівняти в площині стіни.

Якщо перепад великий, то на стіні зі смуг гіпсокартону шириною 10 см робиться каркас, який вирівнюється в площині стіни, закриваючи собою перепад. Саме на цей каркас і приклеюються вже самі листи ГКЛ.

З допомогою профілів

Цей варіант застосовується при будь-якому перепаді. Це більш складний процес, особливо коли справа стосується технології установки гіпсокартону Кнауф на стелю. Алгоритм дій такий (говоримо про стелі):

визначається рівень, за яким буде споруджуватися стельова конструкція. Для чого використовується лазерний рівень.
По ньому (по периметру кімнати) встановлюється направляючий стельовий профіль Кнауф.
Робиться розбивка на самій стелі, де визначаються місця встановлення елементів каркаса. Зазвичай це лінії через кожні 60 див.
За ним через кожні 50 або 60 см встановлюються до стелі прямі підвіси.
До підвісів кріпляться стельові профілі ПП, краї яких вставляються в напрямні.
Проводиться вирівнювання всіх ПП в одній горизонтальній площині і кріплення до підвісів саморізами.
Через кожні 40 ілі50, або 60 см встановлюються поперечки, вирізані з ПП. Вони кріпляться до повних профілів ПП або саморізами, або спеціальними деталями, які майстри називають краби.
Каркас готовий, можна переходити до монтажу гіпсокартону.

Монтаж перегородок
Ще одна важлива конструкція, яку можна виготовити з виробів німецької компанії, це перегородки. Їх також можна спорудити двома способами: за допомогою каркаса або пазогребневими блоками системи Knauf. З блоками все набагато простіше. Їх просто встановлюють один на одного за типом паз-шип, де торці обов’язково обробляють клеючим складом.

З допомогою каркаса

Для цього вам буде потрібно два види профілів: напрямний і стієчний. Їх перетин підбирається один під одного. Приміром, якщо ПС буде перерізом 75х50, то ПН 75х40. Зверніть увагу, що в обох варіантом присутній розмір 75. Саме це є взаємозв’язком.

Інструкція по монтажу гіпсокартону Кнауф в перегородках дуже схожа на те, що було описано і для стелі. Все починається з установки каркаса. На підлозі і стелі встановлюються ПН в одній площині, що перевіряється схилом. Потім встановлюються по стінах дві крайні стійки ПС, між якими натягаються три-чотири міцні нитки, що визначають контур майбутньої перегородки.

Тепер починаючи від першої стійки, відкладаються позначки через кожні 60 см. Це місця встановлення проміжних стійок. Їх між собою можна скріпити поперечками з ПС профілю. Вони встановлюються горизонтально між стійками через кожні півметра або 40 див. Чим їх більше, тим жорсткіше конструкція.

Якщо в перегородці запланована двері, то її необхідно позначити двома посиленими стійками. Якщо каркас готовий, його просто з двох сторін облицьовують листами ГКЛ.